Hasło:
Strona główna
Drogówka, Pokłosie, szacunek Ostatnio zobaczyłem dwa polskie filmy: „Drogówkę" i „Pokłosie".  W oczy się rzuca jedna podstawowa różnica: o ile w „Drogówce" Smarzowski pokazuje polską rzeczywistość poprzez perypetie głównego bohatera, tak w „Pokłosiu" Pasikowski poprzez perypetie głównych bohaterów chce rzeczywistość kreować. Różnica może z jednej strony nieduża, ale z drugiej - znacząca.
Dodano: 2013-08-29
Pokłosie wojny Zabieram głos w jakże drażliwej sprawie, której to drażliwość ostatnio podniosło „Pokłosie", ale nie po to, żeby wykazywać wyższość jednej racji nad inną, ale żeby zwrócić uwagę na to, jaką tragedią jest wojna. My, dzieci powojenne, karmieni telewizyjnymi obrazami w rodzaju „Czterech pancernych" czy „Klossa", zapożyczamy te obrazy i nimi myślimy. Powiem banał: rzeczywistość jest daleko bardziej złożona i bardziej tragiczna, niż pokazuje to najbardziej realny film wojenny.
Dodano: 2012-12-05
Komentarzy: 0
AUTOR

Obserwacje i wnioski. Mińskie peryferia. Poezja. Literatura. Spacery po mieście w słońcu i w słocie. Muzyka. Sport. Trochę tańca. Garść prawie filozoficznych uwag i prawie socjologicznych spostrzeżeń. Kilka zdjęć. Mój mińsko-mazowiecki blog."

Więcej
KATEGORIE
Polecane strony