Hasło:
Strona główna

Koleje Mazowieckie - komfort i punktualność.

Koleje Mazowieckie - komfort i punktualność. Taką oto maksymą byłem karmiony podczas mojej wczorajszej podróży do domu. Komfort - oczywiście taki, jaki może być w pociągu wypełnionym pasażerami z dwóch pociągów (ten „mój" został „odwołany" w Rembertowie), a punktualność taka, że w domu byłem 50min później niż powinienem być (opóźnienie na dystansie 42km) . Czas to rzecz względna, zwłaszcza dla Kolei Mazowieckich. Dla nich 15 minut zmniejsza się do 5, wystarczy nie aktualizować peronowego wyświetlacza. Prosty sposób, a jaki skuteczny. 

Spodziewałem się, że po wczorajszej wpadce dziś już będzie wszystko w porządku. Nie w Kolejach Mazowieckich: znów opóźnienie 30min, znów dwa pociągi w jednym. Rzecz w tym, że jak komuś brak profesjonalizmu to zawsze będą się pojawiać jakieś problemy nie do przeskoczenia. Stali klienci KM pewnie dobrze wiedzą o czym mówię: a to mgła, a to deszcz, a to mróz (problemy pogodowe), a to skoki napięć, a to zawieszenie programu obsługującego pociąg, a to kradzież trakcji, a to zepsuty pociąg przed tym, którym my jedziemy (problemy techniczne), a to łoś wpada pod pociąg, a to dzik, a to (niestety) człowiek (problemy środowiskowe), a to remont tu, a to remont tam, a to szyna pęka, a to rozjazd zamarza (o czymś zapomniałem? : ) ) 

Te wszystkie problemy tak mocno przytłaczają KM, że KM sobie nie potrafi z nimi poradzić. Ale czy należy oczekiwać od KM rozwiązywania problemów, jeśli nawet nie potrafią zapewnić choćby tego, żeby ich tabor był CZYSTY? W środku i na zewnątrz? Bród, ścisk i spóźnienia. A oni mi tu wyświetlają przed oczyma: KOMFORT I PUNKTUALNOŚĆ. Taaaa, zaklinanie rzeczywistości. To dość popularne ostatnimi czasy. Zamiast rozwiązać problem należy go opakować w ładne słowa - wychodzi dużo taniej. 

Na Mazowszu bez zmian.

Dodano: 2013-10-22
Komentarzy: 1


Komentarze (1)
niestety, ale to prawda! Drogo a przy tym niestety ciasno i żadko na czas!
KAP
22 października 2013
Zaloguj się aby dodac komentarz
AUTOR

Obserwacje i wnioski. Mińskie peryferia. Poezja. Literatura. Spacery po mieście w słońcu i w słocie. Muzyka. Sport. Trochę tańca. Garść prawie filozoficznych uwag i prawie socjologicznych spostrzeżeń. Kilka zdjęć. Mój mińsko-mazowiecki blog."

Więcej
KATEGORIE
Polecane strony