Hasło:
Strona główna
Peron Tuż obok wysypiska śmieci jest kolejowa stacja. Cichutko sobie stoi wśród pól i zieleni, na peryferiach miasta, a jednak jeszcze na jego terytorium. Zaskakująco dla wielu, tu bije serce młodzieżowej bohemy....
Dodano: 2011-04-08
Komentarzy: 0
Żyjemy na śmietnisku Co więcej, sami je tworzymy. Bez mrugnięcia okiem, bez zastanowienia, bez minimalnej refleksji. Z wiarą, ze cokolwiek nie wyrzucimy przyroda wszystko pochłonie. O naiwności! (wrzucam do wyszukiwarki hasło „czas rozkładu butelki plastikowej", w odpowiedzi otrzymuję wyniki: od 500 do 1000lat (!)) Wyrzucamy do lasów, rowów, na łąki, do parków dosłownie wszystko; nawet te rzeczy, które minimalnym nakładem wysiłku można całkowicie legalnie odstawić do najbliższego punktu zbiorczego śmieci. Okazuje się to zbyt trudne dla zbyt wielu. Wystarczy pójść ma spacer poza miasto, żeby się o tym naocznie i skutecznie przekonać.
Dodano: 2011-04-14
Komentarzy: 0
Park zielony Park zyskiwał z każdym dniem: oczyszczono zbiornik przed tamą i wszystkie kanały, do wysepki doprowadzono pomost, z którego dzieci moczą stopy w czystej już teraz wodzie, wymieniono wszystkie mostki na drewniane, w środku w różnych miejscach poustawiano altany, w kanale od strony ulicy ogrodowej alejki zainstalowano wypożyczalnię kajaków i rowerów, park ogrodzono, wyposażono w monitoring. Wszystko to spójnie, z pomysłem i końcową wizją.
Dodano: 2011-04-20
Komentarzy: 1
Walka o ogień Stoimy. W tunelu widać zbliżające się światło. Pierwszy wynurza się dziób, później reszta stalowego cielska...
Dodano: 2011-04-28
Komentarzy: 0
Festiwal 4M Każdy, kto był przed pałacem, zetknął się z Muzyką. A Muzyka, w każdym kto się z nią zetknął, zostawiła jakiś ślad. Czy festiwal 4M coś dla Was zmienia/zmienił?
Dodano: 2011-06-06
Komentarzy: 4
Krasnale i pomniki Podróżując tu i ówdzie, odwiedzając nie tylko góry czy morza, ale również miasta, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że pod względem przyjazności dla mieszkańca czy turysty, inne miasta przebijają Mińsk z dużą łatwością. Nie będę w tym miejscu wymieniał całej litanii rzeczy, które czynią miasto przyjaznym mieszkańcom;  skupię się na jednej, która ostatnio rzuciła mi się w oczy. Pomniki.
Dodano: 2011-07-22
Komentarzy: 0
Gdzie zjeść? Poziom mińskich lokali gastronomicznych jest podobny do poziomu polskiej piłki nożnej. I tak jak przedwczoraj Wisła Kraków przekonała się, jak wiele jej brakuje do poziomu Ligi Mistrzów, tak wystarczy się wybrać choćby do pobliskiej Warszawy, żeby się przekonać jak wiele brakuje mińskim lokalom.
Dodano: 2011-08-25
Komentarzy: 6
Sobotni walc na przyparkowym parkiecie ...w Mińsku mieszkają ludzie, którym się nic nie podoba i wszystko przeszkadza. To prawda. Jak i prawdą jest to, że mieszkają też w każdym innym miejscu Polski :)  Czy mieszkają też poza jej granicami? Z pewnością. Z tą drobną różnicą, że „nasi" najbardziej kochają narzekać na „swoich" . T.zn. mińszczanie najchętniej będą narzekać na mińszczan, a Polacy na Polaków. Sam spotykam się codziennie w pracy z kolegą, który wszystko co nie polskie, uważa za lepsze, co się oczywiście przekłada na to, że jak mówi o czymś polskim, to mówi o czymś gorszym. Raaaaaannny, mimo TAKIEJ HISTORII, jakże nam brakuje dumy z siebie samych...
Dodano: 2011-09-12
Komentarzy: 0
AUTOR

Obserwacje i wnioski. Mińskie peryferia. Poezja. Literatura. Spacery po mieście w słońcu i w słocie. Muzyka. Sport. Trochę tańca. Garść prawie filozoficznych uwag i prawie socjologicznych spostrzeżeń. Kilka zdjęć. Mój mińsko-mazowiecki blog."

Więcej
KATEGORIE
Polecane strony