Hasło:
Strona główna
Utrata więzi Im się dłużej nad tym zastanawiam, tym bardziej skłaniam się do wniosku, że największą szkodą, jaką nam, społeczeństwu, wyrządziło przejście od komunizmu do kapitalizmu, jest utrata więzi społecznych. Lud gromadnie ruszył po zdobycze kapitalizmu zapominając o czymś bardzo ważnym: że jednostka, choć ważna, nie jest w stanie dobrze funkcjonować sama.
Dodano: 2012-04-24
Komentarzy: 0
Najcięższa i najlepsza praca na świecie Takie reklamy to ja rozumiem :) Wprawdzie do Dnia Matki daleko, ale czemuż czekać do Dnia Matki?
Dodano: 2012-04-23
Komentarzy: 0
Jak spędzić Dzień Ziemi? Dzień Ziemi już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia. Na próżno jednak szukam informacji na temat obchodów tego nowego święta. Pusto na stronach mińskich, pusto na stronach ogólnopolskich, czego przykładem może być http://dzien-ziemi.pl/dzien-ziemi-czyli-walka-o-ekologie/  Brak sygnałów jakiejkolwiek aktywności. A my żyjemy już na śmieciach. Nie wierzycie? No to się rozejrzyjcie po okolicy.
Dodano: 2012-04-18
Komentarzy: 0
Marquez, feminizm i stratocam Łaska kapituły noblowskiej na pstrym koniu jeździ. Na pstrym koniu jeżdżą też feministki.
Dodano: 2012-04-17
Komentarzy: 0
Honor i krótkie majtki „W dawnej Polsce ludzie mieli swój honor (...) każdy troszczył się o dobro swojego imienia. Poważnie traktowali poglądy i zobowiązania, słowo to było słowo, kto jest raz złamał nie miał czego więcej szukać w środowisku. I to wszystko sprowadza się do problemu powagi. Komunizm uczynił z nas społeczeństwo w krótkich majtkach. Tam, gdzie nikt o sobie nie decyduje (...) tam po jakimś czasie nie ma już miejsca na samodzielność, a zatem na powagę myśli i uczynków. I życie staje się nieodpowiedzialne, niedokończone, niekonsekwentne, niespójne, niepoważne, infantylne".
Grzechy cnoty pragnienia Czasami dobra książka jest jak kompas pomagający przedrzeć się przez morze płytkości i miałkości masowej kultury; zlokalizować mielizny i uratować się przed zatonięciem w odmętach. Chociaż nie doczytałem jeszcze „Grzechów cnót pragnień" do końca, jestem pewien, że to jest książka właśnie tego rodzaju. Bo już od samego początku zdumiewa ciekawymi i trafnymi spostrzeżeniami;  głównie dotyczącymi życia polskiego społeczeństwa.
Dodano: 2012-04-04
Komentarzy: 0
AUTOR

Obserwacje i wnioski. Mińskie peryferia. Poezja. Literatura. Spacery po mieście w słońcu i w słocie. Muzyka. Sport. Trochę tańca. Garść prawie filozoficznych uwag i prawie socjologicznych spostrzeżeń. Kilka zdjęć. Mój mińsko-mazowiecki blog."

Więcej
KATEGORIE
Polecane strony